Ciągle narzekasz na brak wolnego czasu? Tym bardziej na zdrowe gotowanie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek i rad jak w prosty i szybki sposób wprowadzić do swojej diety zdrowe nawyki! Prościej nie będzie!

1. Zdrowy start dnia to podstawa! Pamiętaj by rano wypić 250-300ml płynów. Kawa się nie liczy! Jeśli trudno ci wypić taką ilość, wybieraj produkty, które zawierają dużo wody: ogórki, twarożki. Nie żałuj ziół, które wspomagają nawilżanie: tymianek, kolendra, mięta.

2. Nie zarywaj nocy! Niewystarczająca ilość snu wpływa fatalnie na przemianę materii. Na podstawowe życiowe czynności niewyspany organizm zużywa 20% mniej energii.

3. Zastąp pieczywo białe - razowym. Pieczywo razowe jest bogatym żrodłem magnezu oraz witamin z grupy B. 4 średnie kromki razowego pieczywa dostarczają organizmowi ok 18g błonnika, czyli połowę tego co potrzebujesz każdego dnia.

4. Zastąp cukier biały- miodem. U kobiet jedzących śniadania słodzone miodem stwierdzono niższy poziom greliny- hormonu pobudzającego apetyt, w porównaniu do tych słodzących cukrem!!!

5. Zastąp słodkie napoje sokami wyciskanymi samodzielnie. Sok przygotowany w domu zawiera więcej związków polifenolowych wzmacniających układ krążenia i ważnej szczególnie dla odchudzających się witaminy C.

6. Zamiast schabowego jedz więcej ryb. Ryby to najlepsze źródła nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy te obniżają poziom cholesterolu LDL, ograniczają ryzyko zawału serca i udaru mózgu, chronią przed astmą, osteoporozą i arytmią serca. Wspierają też pamięć i koncentracjęę, wspomagają leczenie depresji i demencji.

7. Ogranicz spożycie soli. Zgodnie z zaleceniami WHO dzienne spożycie chlorku sodu powinno wynosić 5 gram (mała łyżeczka). Okazuje się, że przeciętne spożycie soli w Polsce wynosi aż 15 gram na osobę na dzień! W związku z tym staraj się nie solić dopóki maksymalnie nie doprawisz dania innymi przyprawami.

8. Rozpocznij przygodę z Fitlovebox. Dzięki naszemu pudełku co miesiąc odkryjesz minimum 5 zdrowych produktów o unikalnych właściwościach dla Twojego zdrowia. Podpowiemy Ci również co możesz z nich przyrządzić i jak w prosty sposób wkomponować je do codziennej diety. Przekonaj się już dziś jak Fitlovebox działa na Twoje zdrowie: http://bit.ly/zamówFitlovebox10